O nas

Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem ludzi działających na rzecz praw człowieka.

Amnesty International jest zorganizowana w taki sposób aby umożliwić zwykłym ludziom wypowiedzenie się na rzecz osób zagrożonych naruszeniem praw człowieka. Podstawową formą działalności Amnesty International jest prowadzenie kampanii. Członkowie Amnesty International wierzą w skuteczną działalność na rzecz konkretnych osób.

W Polsce pierwsze Stowarzyszenie Amnesty International powstało w 1989 roku. Od 1991 r. Amnesty International Polska rozpoczęło w sposób zorganizowany uczestniczyć w światowych kampaniach przeciwko łamaniu praw człowieka.
Dzisiaj w Polsce jest nas około 8 tys. członków, członkiń i sympatyków. Ta liczba ciągle rośnie! Działamy w ramach 14 grup lokalnych. Amnesty International Lublin jest jedną z nich.

W Lublinie już 16 lat walczymy o ludzi, których prawa są łamane. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby te to coś więcej niż statystyka. Osoby te mają nazwiska, rodziny, swoją historię. I każda z  nich zasługuje na sprawiedliwe traktowanie.

Jako członkowie Amnesty International Lublin dobrowolnie poświęcamy swój czas i energię, by solidaryzować się z ludźmi, których prawa są naruszane. Podejmujemy praktyczne kroki w celu powstrzymania wszelkich form łamania praw człowieka. Dołącz do nas!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: