Lubelski EuroMajdan Kulturalny „LEK” – będziemy tam

bilde

Zaniepokojeni tragiczną sytuacją panującą na EuroMajdanie w Kijowie, przepełnieni lękiem o eskalację konfliktu chcemy, aby Lublin dał sygnał wsparcia dla działań demokratycznych naszych wschodnich sąsiadów. Środowisko artystyczne i kulturalne naszego miasta podjęło wspólną decyzję o charytatywnej organizacji Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego „LEK”.

Lubelska grupa Amnesty International również weźmie udział w Lubelskim EuroMajdanie Kulturalnym. Od godziny 12 będziemy zbierać podpisy pod petycjami w obronie praw człowieka na Ukrainie.

Będziemy apelować o rewizję decyzji o aresztowaniu  zatrzymanych osób, domagać się zapewnienia, że doniesienia o nadmiernym użyciu siły przez funkcjonariuszy zostaną niezwłocznie zbadane, w sposób niezależny i skuteczny, a ofiary otrzymają zadośćuczynienie. Będziemy wzywać władze do użycia wszystkich możliwych środków w celu przeprowadzenia niezwłocznego, niezależnego i bezstronnego śledztwa w sprawie śmierci 4 demonstrantów z Kijowa. Będziemy także apelować o zaniechanie nadużywania siły, brutalnego tłumienia protestów i ograniczania wolności obywateli!

W poniedziałek 27 stycznia wyślemy zebrane podpisy bezpośrednio do Prokuratora Generalnego Ukrainy – Wiktora Pszonka.

26 stycznia, w najbliższą niedzielę, zapraszamy wszystkich lublinian i lublinianki. Przyjdźcie o 12 pod Centrum Kultury, weźcie rodziny, dzieci, przyjaciół. Jeśli możecie, ubierzcie się w narodowe barwy Ukrainy, lub przyozdóbcie swoje ubrania żółto-niebieską wstążkami.

Uwaga! W trakcie Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego zbierane będą najbardziej niezbędne leki pierwszej pomocy. Prosimy o przyniesienie bandaży, opatrunków, środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, witamin. Będziemy wdzięczni również za ubrania zimowe, ciepłe rękawice etc.

Pokażmy, że my, Polacy, nie zapomnieliśmy swojej trudnej drogi ku wolności i demokratycznym standardom. Po dramatycznym okresie XX wieku jesteśmy w szczególności zobligowani do wsparcia starań Ukraińców w ich dążeniu ku wolności. Możemy pomóc, tak jak pomagano nam podczas zrywu Solidarności i przez cały czas, gdy demokracja w Polsce była jedynie marzeniem.

Szczegóły na: http://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/lubelski-euromajdan-kulturalny-lek/

Zapraszamy!

LEK poster

Reklamy

Posted on Styczeń 24, 2014, in AI Lublin. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: