Maraton Pisania Listów 2013

Maraton Pisania Listów 2013

XIV Maraton Pisania Listów

AMNESTY INTERNATIONAL

W dniach 14-15 grudnia, w ponad 350 miejscach w całej Polsce, odbędzie się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. W całym kraju piszemy w weekend 14-15 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Razem mamy siłę!

W tym roku nie zabraknie i Nas na maratonowej mapie Amnesty Interantional. Piszemy dwa dnia:

miejsce:

* Telewizja Lublin, ul. Henryka Raabego 2

kiedy:

* 14.12.2013, godziny 12:00-24:00

* 15.12.2013, godziny 8:00-12:00

W  trakcie Maratonu będzie można napisać list w sprawie Eskinder’a Negi, dziennikarza z Etopii odsiadującego wyrok 18 lat pozbawienia wolności za krytykowanie rządu i wspieranie wolności wypowiedzi, czy w sprawie Hakan’a Yaman z Turcji, który został pobity, podpalony i porzucony na śmierć przez policję, gdy przechodził koło demonstracji  przeciwko brutalności policji w Gezi Park. Uczestnicy maratonu mogą wyrazić swój sprzeciw wobec przymusowym wysiedleniom społeczności Romów rumuńskich z Wrocławia, a także wesprzeć obrońców praw człowieka w Hondurasie.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać podczas Maratonu Pisania Listów znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton. Wersja papierowa będzie również dostępna dla wszystkich w miejscach, w których odbędzie się Maraton Pisania Listów.

Zapraszamy!

 

Reklamy

Posted on Grudzień 2, 2013, in AI Lublin. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: