S.O.S. EUROPO

Plakat_propozycja

Lubelska Grupa Amnesty International

zaprasza na akcję uliczną

pt S.O.S. EUROPO

25.10.2013 (piątek)

godz. 19.00

Krakowskie Przedmieście (deptak przy Koziołku)

Zapraszamy!

Wydarzenie jest częścią europejskiej kampanii Amnesty International S.O.S. Europo. Tego dnia w całej Europie odbędą się skoordynowane akcje dotykające problemu traktowania przez Europę migrantów, uchodźców i osób starających się o status uchodźcy.

W Lublinie będziemy razem z przechodniami tworzyć GRAFFITI na płótnie przy pomocy uprzednio przygotowanych szablonów. Każdy/a będzie mógł/mogła dopisać lub dorysować coś od siebie. Zebrane płótna z całej Europy będą pokazywane w listopadzie w ramach wystawy w Parlamencie Europejskim.

Podczas akcji będziemy również zbierać podpisy pod petycją do greckiego rządu w sprawie natychmiastowego wstrzymania niezgodnych z prawem praktyk zawracania migrantów i uchodźców na granicy grecko-tureckiej.

Wydarzenie odbywa się po zmierzchu. W ten sposób chcemy nawiązać do warunków w jakich uchodźcy przybywają do Europy i jednocześnie pokazać, że chcemy mówić o tej kwestii i wyciągnąć ją na światło dzienne.

Co roku tysiące ludzi z Afryki i Azji próbują dotrzeć do Europy. Decydują się na rejs na łodziach, które się do tego nie nadają. Bez odpowiedniej załogi i wyposażenia ratunkowego często narażeni są na niebezpieczeństwo. Wielu nigdy nie dociera do Europy. Umierają na morzu z odwodnienia, toną lub są zawracani do kraju, z którego wyruszyli. Niektórzy z nich uciekają przed konfliktami, inni starają się wydobyć z dotkliwego ubóstwa. Wszyscy szukają lepszej przyszłości.

Reklamy

Posted on Październik 24, 2013, in AI Lublin. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: