Dzień Milczenia – 17 maja 2009

Dzień Milczenia plakatAmnesty International Lublin i lubelska grupa Kampanii Przeciwko Homofobii zapraszają 17 maja 2009 na happening z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii. O godzinie 13 na deptaku, na wysokości ulicy Staszica, staniemy w niemym kręgu, aby zaprotestować przeciwko prześladowaniom, uprzedzeniom i dyskryminacji.

Akcja ma na celu uwrażliwienie na trudną sytuację osób o nieheteroseksualnej orientacji. Poprzez symboliczne zaklejenie ust, chcemy uświadomić przechodniom, że są ludzie, którzy nie mogą otwarcie wyrażać swoich uczuć miłości do osoby tej samej płci. Osoby nieheteroseksualne bardzo często padają ofiarą przemocy, która nierzadko kończy się tragicznie. Powstrzymując się od słów, chcemy wyrazić głośny protest przeciwko brakowi poszanowania podstawowych praw i wolności każdego człowieka.

Podczas akcji zbierane będą podpisy pod petycją wystosowaną do premiera Iraku, w której nawołujemy do zaprzestania skazywania na śmierć ludzi, ze względu na orientację inną niż heteroseksualną.

Zapraszamy 17 maja 2009, o godzinie 13, na deptak, na wysokości ulicy Staszica.

Uczestnicy happeningu, ubrani na czarno, będą stali w kręgu z zaklejonymi ustami. Chcemy, aby jak najwięcej osób wzięło udział w tym wydarzeniu i zamanifestowało swoją niezgodę na przejawy homofobii, a tym samym uświadomiło innym ludziom istnienie tego problemu.

Przeczytaj więcej o Dniu Milczenia tutaj.

Reklamy

Posted on Maj 13, 2009, in Dzień Milczenia, Happening. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: