Joaquin Jose Martinez gościem specjalnym Maratonu Pisania Listów 2008.

joaquin-jose-martinezJoaquin Jose Martinez został w 1997 roku niesłusznie oskarżony o popełnienie morderstwa i skazany na karę śmierci. Uniewinniony i uwolniony z więzienia w 2001 roku, poświęcił się prowadzeniu kampanii na rzecz zniesienia kary śmierci na całym świecie.

W sobotę, 13 grudnia o godz. 20.30 w Chatce Żaka Joaquin Jose Martinez spotka się z uczestnikami Maratonu Pisania Listów.

Joaquin Jose Martinem urodził się w 1971 roku w Ekwadorze. Jego ojciec był obywatelem hiszpańskim, tak więc również on ma to obywatelstwo, choć dzieciństwo i młodość spędził w USA.

W 1997 roku Joaquin Jose Martinez oskarżony został o popełnienie morderstwa pierwszego stopnia i skazany na karę śmierci. 7 czerwca 2001 roku wyszedł z więzienia na Florydzie jako wolny człowiek. Martinez zapewniał, że jest niewinny. Twierdził, że skazany został na podstawie fałszywych zeznań świadków i poszlak. W końcu udowodniono jego niewinność i sąd zmienił swój wyrok. Zapobiegło to pomyłce sądowej, a przede wszystkim – śmierci niewinnego człowieka.

W czasie, kiedy Martinezowi groziło wykonanie wyroku, w jego obronie działała między innymi Amnesty International. Pod Ambasadą USA w Madrycie odbywały się liczne demonstracje gromadzące ludzi z różnych środowisk.

Nasz gość odwiedzi Warszawę, Lublin i Zabrze. Będzie prosił o pisanie listów w obronie innych osób, które obecnie znajdują się w sytuacji podobnej do tej, którą przeżył.

Reklamy

Posted on Grudzień 10, 2008, in Kara śmierci, Maraton Pisania Listów. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: